Ekonomik Solar firması olarak bugün çok ilginç bir projeye daha güneş paneli montajını yapıyoruz. Müşterimizin tüm Türkiye’yi dolaşarak internetten kameralar sayesinde canlı yayın yaptığı ve özel olarak geliştirdiği otobüsüne ilave güneş paneli sistemi kurulumu yapacağız. Bu tarz yenilenebilir enerji videolarını izlemek ve takip etmek için kanalımıza abone olabilir ve videomuzu beğenerek destek olabilirsiniz. Bu videomuz da güneş enerjisi paneli montajını ve kurulumunu izleyebilirsiniz.

Müşterimiz daha önceden otobüsünün üzerine iki adet 260 watt gücünde güneş paneli sisteminin kurulumunu yaptırmış ama malesef daha önceki sisteminden kurulum hataları yüzünde verim alamamış.

Müşterimiz bizim firmamıza ulaşarak sisteminde yaşanan sıkıntılardan dolayı ilave güneş paneli kurulumunu ve hatalı işlerin düzeltilmesini rica etti. Bizde müşterimize ilave olarak iki adet 280 watt gücünde güneş paneli ilavesi yapıyoruz. Ve arızalı olan ve düzgün çalışmayan 30 amper şarj kontrol cihazını yenisi ile değiştiriyoruz. Müşterimiz şarj kontrol cihazımızın LCD ekran olması sayesinde akülerin voltaj ve doluluk seviyesini kolaylıkla takip edebilecek.

Müşterimizin daha önce güneş enerjisi sistemini kurdurduğu firma, akü bağlantılarında da ciddi hata yaptığından dolayı akü bağlantısı olması gerektiği şekilde düzeltildi.

Bu sistem sayesinde müşterimiz 1 Kilowatt güneş paneli ile elektrik üretim sistemine kavuşmuş oldu. 1 kilowatt güneş enerjisi paneli, toplam 2 adet 225 amper gücünde jel aküye enerji sağlayacak. Bu sistem ile müşterimiz karavan olarak kullandığı otobüsünde televizyon, aydınlatma ve miniboy buzdolabını çalıştırabilecek.

Müşterimize bizi tercih ettiği için teşekkür eder ve hayırlı olmasını dileriz.