Rüzgar Türbini

Göster:
Sırala:

Lexron 400 Watt / 12 Volt Rüzgar Türbini + Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bu..

1.950,00TL KDV Dahil: 1.950,00TL

İstabreeze 500 Watt / 12 Volt Rüzgar Türbini + Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kı..

3.300,00TL KDV Dahil: 3.300,00TL

İstabreeze 500 Watt / 24 Volt Rüzgar Türbini + Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgel..

3.300,00TL KDV Dahil: 3.300,00TL

Air Speed 500 Watt / 12 Volt Rüzgar Türbini + Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgele..

3.950,00TL KDV Dahil: 3.950,00TL

Air Speed 500 Watt / 24 Volt Rüzgar Türbini + Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulu..

3.950,00TL KDV Dahil: 3.950,00TL

İstabreeze 700 Watt / 24 Volt Rüzgar Türbini + Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulun..

5.300,00TL KDV Dahil: 5.300,00TL

İstabreeze 700 Watt / 48 Volt Rüzgar Türbini + Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

5.300,00TL KDV Dahil: 5.300,00TL

İstabreeze 1000 Watt / 24 Volt Rüzgar Türbini + Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

8.400,00TL KDV Dahil: 8.400,00TL

İstabreeze 1000 Watt / 48 Volt Rüzgar Türbini + Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

8.400,00TL KDV Dahil: 8.400,00TL

İstabreeze 2000 Watt / 48 Volt Rüzgar Türbini + Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulu..

10.150,00TL KDV Dahil: 10.150,00TL

İstabreeze 1500 Watt / 24 Volt Windsafe Rüzgar Türbini + Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

12.250,00TL KDV Dahil: 12.250,00TL

İstabreeze 2000 Watt / 48 Volt Windsafe Rüzgar Türbini + Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulun..

12.800,00TL KDV Dahil: 12.800,00TL

Rüzgar Türbini kategorisi görseli

Rüzgar Türbini kategorisindeki ürün fiyatları

Rüzgar Türbini kategorisine uygun ürünler ve fiyatları

EkonomikSolar web sitemizde ev tipi rüzgar türbini, şarj kontrol cihazı, direk ve rüzgar türbini kanatları gibi ekipmanları bulabilirsiniz. Rüzgâr türbinleri, havada olan kinetik enerjiyi, mekanik enerjiye çevirirler. Rüzgar türbinin içerisinde bulunan jeneratör sayesinde kanatların dönmesi ile oluşan mekanik enerjiyi, elektrik enerjisine dönüştürürler. Şebekeden uzakta yer alan evlerde kullanılan ev tipi rüzgar türbinleri, ürettikleri elektriği akülerde depolarlar. Rüzgar türbinleri jeneratörünün maksimum üretebildiği watt gücüne göre sınıflandırılırlar. Rüzgar gülü, rüzgar hızı sürekli değiştiğinden dolayı maksimum verim ile çalışamazlar. Bu yüzden kullanıcılar rüzgar türbinin düşük devirlerde dönmesini varsayarak maksimum güç hesabı yapmamalıdırlar.


Fosil yakıtlarla elde edilen enerjinin, insan ve çevre sağlının kattığı olumsuz etkilerin fark edilmesi ile birlikte, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelim artmaktadır. Ayrıca bu enerji kaynaklarının çevreye olumsuz etkileri yanı sıra, pahalı ve giderek azalan enerji kaynakları oldukları görülmektedir. Güneş enerjisi, rüzgâr enerjisi ve jeotermal enerji gibi kaynakların sınırsız, yenilenebilir ve uzuz olmaları sebebi ile tercih edildikleri görülmektedir. Bu bağlamda rüzgâr enerjisinden elde edilecek elektrik enerjisinin önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır.


Rüzgar türbinleri ile elektrik üretimi detayları


Rüzgâr türbinleri; vertical yapıda ve horizontal yapıda olabilmektedir. Bunun yanında yel değirmeni de bir rüzgâr türbini modelidir. Genel çalışma prensipleri basit olarak; rüzgârın türbin kanatlarını döndürmesi yolu ile bağlanan düzenekte elektrik üretilmesi şeklindedir. Ülkemiz gibi rüzgâr alan coğrafyaya sahip olan bölgelerde, rüzgâr türbini kullanılarak düşük maliyetlerde elektrik enerjisi elde edilebilmektedir. Bu yollarla elde edilen elektrik enerjisinin maliyeti, ilk yatırım maliyeti kadardır. Elektrik enerji piyasasının fiyatları göz önünde bulundurulduğunda, bu yolla kurulacak sistemlerin maliyetlerini oldukça kısa bir sürede amorti ettikleri görülmektedir.Yakın zamanda yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılmasını teşvik etmek amacı ile bu konuda bir kanuni düzenlemeye gidilmiştir. Günümüzde 1 MW’a kadar enerji üreten yenilenebilir enerji kaynakları (güneş enerji panelleri, rüzgâr enerji türbinleri) lisanssız olarak kullanılabilmektedir. Ev tipi rüzgâr türbinleri ve sanayi gibi daha büyük elektrik ihtiyacı bulunan rüzgâr türbinlerinin modelleri ve uygulamaları farklıdır. Uygulama yapılacak alanın rüzgâr durumu hesaplandıktan sonra, en uygun noktaya rüzgâr türbininin kurulması gerekmektedir. Bunun için önce bölgenin rüzgâr analizi yapılmalıdır. Bu sayede, kurulacak olan rüzgâr türbininden elde edilecek enerji değeri hesaplanabilmektedir.


Doğru hesaplamadan sonra, rüzgâr türbini sayesinde elde edilecek elektrik enerjisinin, kurulum maliyetini ne kara süre sonra amorti edeceği tahmin edilebilmektedir. Evlerde, bağ ve bahçelerde, iş yerlerinde, fabrikalarda elektrik enerjisi elde etmek amacı ile rüzgâr türbini kullanılabilmektedir. Bu yolla elde edilen elektrik enerjisi değerleri, kullanılacak inverter cihazları sayesinde, 220 V veya 380 V olarak şebekeye veya kullanılacak elektrikli aletlere aktarılabilmektedir. Rüzgâr enerjisi ile elde edilen elektrik enerjisi; gerektiğinde direkt sisteme verilerek kullanılabildiği gibi, yoğun rüzgâr altında üretilen elektrik enerjisi, akülerde depolanarak, ihtiyaç duyulduğunda da kullanılabilmektedir.


Rüzgâr türbinleri, tiplerine ve modellerine göre farklı değerlerde elektrik enerjisi üretmektedir. Lisanssız olarak elde edilecek elektrik değerinin 1 MW kapasiteye kadar yapılabilmesi, kanunlar tarafından belirlenmiştir. Daha yüksek enerji ihtiyaçlarında, ilgili kurumlardan elektrik üretme lisansının alınması gerekmektedir. 1 MW elektrik biriminin de ev, bağ, bahçe, küçük ve orta ölçekli iş yerleri için yeterli bir birim olduğu görülmektedir. Ayrıca bu sistemlerde devlet teşvikleri de bulunmaktadır.


Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına ilişkin teşvik ve katkılar, elde edilecek elektrik değerine göre hesaplanmaktadır. Bu teşvik hem ülkemizde hem de tüm dünyada geçerlidir.


Rüzgar türbini sistemleri ile nasıl elektrik üretilir


Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının teşvik edilmesi ile birlikte, rüzgâr türbinlerine olan ihtiyaç da artmaktadır. Çeşitli boylarda ve enerji birimlerinde üretilen rüzgâr türbinleri, kullanım alanları ve ihtiyaç duyulan elektrik enerji birimine göre belirlenmektedir.


Kullanım için en uygun konumun belirlenmesinde, rüzgâr alma durumu göz önünde bulundurulmaktadır. Elde edilen elektrik enerjisi, istendiğinde depolanarak ihtiyaç anında kullanılabildiği gibi, direkt şebekeye bağlanarak sürekli kullanım da gerçekleştirilebilmektedir. Rüzgâr türbinleri sayesinde elde edilen elektrik enerjisi, her türlü elektrikli aletin çalıştırılmasında, aydınlatma ve ısıtma sistemlerinde kullanılabilmektedir. Bu sayede yenilenebilir ve temiz enerji kaynağı kullanılarak, düşük maliyetlerle elektrik enerjisi elde edilerek, kurulum maliyetleri kısa sürede amorti edilebilmektedir.

Bursa merkezli olarak firmamız özellikle Bursa'daki müşterilerine Bursa rüzgar türbini ve Bursa güneş paneli hizmetlerini hızlı bir şekilde vermektedir.