Air Speed Rüzgar Türbini Nedir ?

Air Speed rüzgar türbini, 100’de100 Türkiye’de üretilen yeni nesil yerli üretimistabreeze marka bir rüzgar türbinidir. Yeni geliştirilen tasarımı ile birlikte zorlu koşullar altında bile tam performans ile çalışmayı başaran bir modeldir. Diğer 500 Watt rüzgar türbini modellerine göre yeni geliştirilen alüminyum gövdesi sayesinde ısı yalıtımı daha üstün konuma ulaşmıştır. Böylece şiddetli fırtınalarda bile içerisindeki altarnatörün aşırı ısınmasının önüne geçilmiş oluyor. Jeneratörün bulunduğu mil, paslanmaz çelikten yapılmıştır ve iki kapsüllü ve daimi yağlamalı rulman yatağında çalışır. Rüzgar türbinin ön yatağında, özel bir sürtünmesiz sızdırmazlık diski nem ve tozun nüfuz etmesini önler.

Rüzgar Türbini Nedir ?

Rüzgar türbinleri, veya diğer adı ile gülleri havada var olan kinetik enerjiyi, kanatlar sayesinde mekanik enerjiye dönüştürürler. Rüzgar türbinin en önemli parçası olan jeneratör sayesinde, kanatların dönmesinden dolayı oluşan mekanik enerjiyi, elektrik akımına dönüştürürler.

Air Speed Rüzgar Türbini Ne Kadar Elektrik Üretir ?

Air speed rüzgar türbinleri genellikle şebeke hattından uzakta yer alan bağ evleri, hobi bahçeleri ve çiftlikler için ideal rüzgar türbinleridir. Air speed rüzgar türbinleri ürettikleri elektriği jel akülerde depolarlar. Air speed rüzgar türbinleri maksimum 500 Watt güç üretmektedir. Yani 12 Volt / 500 Watt bir Air Speed Rüzgar Türbini maksimumda 35 Amper akım üretmektedir. Rüzgar gülleri, rüzgar hızı anlık değiştiğinden dolayı, sürekli maksimum performans ile çalışamazlar.

Air Speed Rüzgar Türbini Sisteme Montajı Nasıl Yapılır ?

Rüzgar türbini kurulumu karmaşık değildir. Rüzgar türbini altarnatif akım üretir ve rüzgar türbini motorundan çıkan 3 adet kablo, şarj kontrol cihazının altarnatif akım soketlerine bağlanır. Böylece altaranatif akım şarj kontrol cihazında doğru akıma çevrilir ve aküler için regüle edilir. Rüzgar türbini şarj kontrol cihazının doğru akım kısmında olan + ve – soket çıkışları doğrudan aküye bağlanır ve böylece rüzgar türbinimiz elektrik üretmeye ve aküleri şarj etmeye başlar. Kurulumla ilgili proje desteği sunmaktayız.

Air Speed Rüzgar Türbini Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Rüzgar türbinlerin montajı veya kurulumu yapılmadan önce kurulacak olan yerin analizi çok iyi yapılmalıdır. Kurulum yapılacak olan yerde rüzgarın şiddetini azaltacak herhangi bir etken olmamılıdır. Örneğin rüzgar türbinin yakınında bulunan bir ağaç, kanatlara uygulanması gereken rüzgar şiddetini eksiltir. Buda rüzgar türbinin düşük performans ile çalışmasına sebep olur. Rüzgar yönü, rüzgar şiddedi ve rüzgarın önünü kesecek birşeyin olmaması verimi arttıracaktır.

Rüzgar Türbini Ne Kadar Yüksek Olmalıdır ?

Ev için üretilen rüzgar türbinikurulumunu gerçekleştirecekseniz bir başka dikkat etmeniz gereken konu yüksekliktir. Rüzgar türbinin kanatları, rüzgar şiddetini daha iyi yakalayıp, daha devirli dönmesi için direğin mümkün olduğunca yüksek olması gerekmektedir. Ev tipi rüzgar türbinlerinin direk boyu, yani yüksekliği 6 metre ile 12 metre arasında değişmektedir.

Rüzgar Türbini Kanatları Nasıl Olmaldır ?

Rüzgar türbinleri, hava akışını kanatları aracılığı ile mekanik enerjiye çevirirler. Bu yüzden rüzgar türbini kanat yapısı son derece önemlidir. Kanatlar mutlaka çok hafif ve aşırı rüzgardan etkilenmeyecek şekilde olmalıdır. Genellikle ev tipi rüzgar türbini kanatları kompozit malzemeden hafif ve esnek seçilmektedir.

Rüzgar Türbini Şarj Kontrol Cihazı Nedir ?

Şebekeden hattından uzakta yer alan ev veya çiftlik gibi yerleşimlerde kullanılan rüzgar türbinleri, ürettikleri elektriği akülerde depolarlar. Rüzgar enerjisinin ürettiği elektriği akülerde depolamaya uygun hale getiren cihazlara, şarj kontrol cihazı veya şarj regülatörü adı verilirler. Böylece üretilen elektrik akülerin ömrünü kısaltmadan depolanır. Her rüzgar türbini sisteminde mutlaka şarj kontrol cihazı kullanılması gerekmektedir.

Ürün Özellikleri

Ağırlık

6 Kg

Boyut

21x61x41

Desibel

40 db

Direk

Yok

Gövde Malzemesi

Kompozit

Renk

Beyaz

Rüzgar Hızı

                                                Başlangıç Rüzgar Hızı                                                

3 m/s

Kesme Rüzgar Hızı

45 m/s

Optimum Rüzgar Hızı

12 m/s

Güç

Amper

40 Amper

Maksimum Güç

                       500 Watt

Voltaj

12 – 24 Volt

Kanat Özellikleri

Ağırlık

220 gram

Genişlik

16 cm

Malzeme

Kompozit

Rotor Çapı

130 cm

Uzunluk

62 cm

Paket İçeriği

Bağlantı Vidası

1 Set

Burun

1 Adet

Flanş

1 Adet

Gövde

1 Adet

Kanatlar

3 Adet

Kullanım Klavuzu

1 Adet

Şarj Kontrol Cihazı

1 Adet