Lityum iyon aküler ( lithium battery ) güneş enerjisi sistemleri için direk olarak sulu tip akülerin ve jel akülerin güvenli ve çevre dostu bir alternatifidir. Güneş Paneli sistemleri için lityum iyon aküler diğer jel ve sulu akülere göre neredeyse tam doğru akım dalgası ile 10 kat fazla uzun ömre dayanırlar, %70 daha hafiftirler ve aynı ebattaki sulu tip akülere göre %30 daha fazla enerji sağlarlar.

Yenilikçi teknolojimiz ( smart battery ), güvenlik sigortası, yüksek basınç havalandırması, alev geciktirici katkı maddeleriyle oluşturulmuş ve tümü maksimum güvenlik için patlamaya dayanıklı paslanmaz çelik kaplı özel hücrelerle üretilmiştir.

Akıllı akü hücreleri, punto kaynaklı daha az kaliteli üretilen akülere kıyasla sabit güç ve akım dengelemesi için uzunlamasına devre kartlarına civatalanır.

Bu kartlar, hasar görmüş hücrenin sistemi kısa devre etmesini önleyerek pilin devam etmesini sağlayan mükemmel kısa devre koruması sağlar. Üretilen her bir akü kablosu devre kartlarını sistemin beyni olan güç kontrol kartına bağlar.

Bu gelişmiş devre kartı; otomatik voltaj düşüklüğü ve aşırı voltaj koruması, kısa devre koruması, ters kutup koruması ve şarj dengeleme sayesinde aküye zarar gelmesini önler.

Bu yerleşik özelliklerle, lityum aküler harici koruma sistemi olmadan paralel veya seri olarak birden fazla pili bağlayabileceğiniz sektördeki tek tiptir. Enerji tasarruflu lityum akülerimiz, tehlikeli kurşun asitli akülere göre çevre dostu ve alternatif olarak üretilmektedir. Lityum akü fiyatları için iletişime geçebilirsiniz.