Yarı Esnek Güneş Paneli

Göster:
Sırala:
Esnek Güneş Paneli 130 Watt Monokristal ürün görseli Ön Ödemeli

Esnek Güneş Paneli 130 Watt Monokristal

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulun..

2.500,00TL KDV Dahil: 2.500,00TL

Yarı Esnek Güneş Paneli kategorisi görseli

Yarı Esnek Güneş Paneli kategorisindeki ürün fiyatları

Yarı Esnek Güneş Paneli kategorisine uygun ürünler ve fiyatları

Esnek güneş paneli tekne, marin ve yatlarda bulunan solar sistemlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ekonomik fiyatları sakın kaçırmayın. Mevcut güneş panelleri 'ne göre daha hafif ve esnek bir malzemeden yapılan solar panellerdir. Genellikle tekne, marin, elektrikli bisiklet gibi tasarımı önemli alanlarda kullanılan bir ürün olup, eğimli çatılar içinde önemli bir avantaj sağlamaktadır. Sıradan güneş panellerinin eğimli çatıya montajının zor olduğu projelerde, çatının izolasyonuna hasar vermeden montajı yapılabilir. Esnek Güneş Panelleri hafif olduğu için seyyar elektrik ihtiyacı olduğunda kolaylıkla taşınabilir. Gelecekte her binada yaygın olarak kullanılması beklenen esnek güneş panelleri, yüzey kaplamada bile diğer panellere göre büyük avantaj sağlar. Esnek Solar Paneller askeri sistemlerde, yatlarda, teknelerde, doğa gezilerinde, kamplarda kullanılabilir ve taşınabilir. Farklı enerji ihtiyacına uygun olacak şekilde farklı güçlerde paneller mevcuttur. İnce film teknolojisinin yaygınlaşması bu ürüne olan talebi arttıracaktır. İnce film teknolojisi esneyebilen bir yüzeye silikonun çok ince katmanlar halinde montajının yapılması sonrasında ve silikon katmanının esneme özelliği kazandırılması ile üretilir.


Esnek ve yarı esnek güneş panelleri
, kurulum ve kullanım alanlarına göre ihtiyaç duyulan güneş paneli modellerinden biridir. Standart güneş panellerinin monte edilemediği yerlerde, yarı esnek veya esnek güneş panelleri kullanılabilmektedir. Eğimli çatılar başta olmak üzere, düz bir zemin bulunmayan bütün mekanlarda esnek veya yarı esnek güneş panelleri kullanılabilmektedir. Üretimde kullanılan ince film teknolojisi sayesinde kırılmadan esneyebilme özelliğine sahip olan yarı esnek güneş panelleri, hemen hemen her alanda kullanılabilmektedir. Güneş ışınlarını hücreler sayesinde elektrik enerjisine çeviren güneş panelleri, fotovoltaik piller sayesinde bu elektrik enerjisini depolamaktadır. Daha sonra kullanım ihtiyacında depolanan elektrik enerjisi kullanılabilmektedir. İlk yatırım maliyeti dışında her hangi bir yatırım ve masraf gerektirmeyen güneş enerjileri, son derece kısa bir süre sonrasında, bu ilk yatırım maliyetlerini amorti etmektedirler. Monokristal güneş paneli, polikristal güneş paneli, esnek güneş paneli, yarı esnek güneş paneli, saydam güneş paneli, nanoteknolojik güneş paneli gibi birçok model ve terimi barındıran sektörde; yarı esnek güneş panellerinin kullanım alanları bakımından farkı olduğu görülmektedir. Kırılmadan esneyebilme özelliği sayesinde özel alanlarda kullanıma uygun olan yarı esnek güneş panelleri, hemen hemen her alanda elektrik üretimi amacı ile kullanılabilmektedir.


Yarı esnek ve esnek güneş paneli sistemleri ve fiyatları


Yarı esnek güneş panelleri; 20 derece gibi bir oranda kırılmadan eğilme özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde eğimli ve düz olmayan her ortamda kullanım olanağı sunmaktadırlar. Bu tip paneller kırılmadan eğilebilme özellikleri sayesinde, diğer güneş panellerinin uygulamasının yapılamadığı zeminlerde kullanıma uygundur. Yarı esnek güneş panelleri polikristal hücreli güneş panelleridir. Bu sebeple; daha ekonomik ve daha uzun süreli kullanım ömürleri bulunmaktadır. Yarı esnek güneş panelleri eğimli zeminlere direkt uygulanan paneller olduğu için, zemin ve panel arasında her hangi bir konstrüksiyon uygulaması gerektirmeden monte edilebilmektedirler. Eğimli çatılarda, yat ve teknelerde, çadır ve kamplarda kullanıma uygundurlar. Yarı esnek güneş panelleri, tam esnek güneş panellerine oranla daha düşük maliyetli ürünlerdir. Esnek güneş panelleri arasında en çok tercihe dilen modeller; yarı esnek güneş paneli modelleridir. Kurulum yapılacak eğimli tabanlarda her hangi bir değişiklik, uygulama, konstrüksiyon gerekmeden montajı yapılabilmektedir. Yüzeyi düz olmayan, eğimli her zeminde uygulaması yapılabilen yarı esnek güneş panelleri, son derece ince yapısı, 20 dereceye kadar eğilebilen özelliği sayesinde kolay kurulan bir modeldir. Eğilebilmesi ve su geçirmez olması sebebi ile yat ve karavan gibi kullanım alanlarına uygun yapıdadırlar. Güneş enerjisini, kullanılan silikon hücreler sayesinde elektrik enerjisine çeviren güneş panelleri; temiz, yenilenebilir ve ucuz enerji kaynaklarının başında gelmektedir. Yenilenebilir enerjiye eğilim sayesinde, bu teknolojilere olan ilginin artması, üretici firmaların sayısındaki artış, üretim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler sebebi ile maliyetleri düşen güneş panelleri, hem ülkemizde hem de tüm dünyada tercih edilen oranında artış görülen enerji üretim tekniklerinden biridir. Çevreye her hangi bir zararı bulunmayan güneş enerji dönüşüm teknolojileri, kısa sürelerde maliyetlerini amorti etmeleri sebebi ile de sıklıkla tercih edilmektedirler.


Yarı esnek güneş paneli sistemleri nerelerde kullanılır ?


Yarı esnek güneş enerji panelleri, uygulama yapılacak yüzeyin düz olmaması durumunda; 20 dereceye kadar kırılmadan esneyebilme özellikleri sebebi ile tercih edilmektedir. Düz olmayan her eğimli alanda kullanılabilen yarı esnek güneş panelleri, hafif ve kolay kurulabilen güneş panelleri modellerinin başında gelmektedir. Panelin kurulacağı alanda her hangi bir düzleştirme gerektirmeden, yıkım ve tadilat yapmaya gerek kalmadan kurulabilen yarı esnek güneş panelleri, hemen hemen her alanda kullanıma uygun ürünlerdir. Güneş paneli teknolojilerinde meydana gelen olumlu gelişmeler sebebi ile geçtiğimiz yıllara nazaran çok daha uygun fiyatlara bu ürünlerden yararlanma olanağı bulunmaktadır. Tüketicilerin ilk yatırım masrafı dışında her hangi bir ödeme yapmadan kendi elektriklerini üretebildikleri bu sistemde, mekâna en uygun güneş panelinin belirlenmesi önem taşımaktadır. Eğimli alanlarda; ek bir tadilat gerektirmeden yarı esnek güneş paneli kullanılması daha uygun olacaktır. Bu sayede kısa sürede ve kolay bir şekilde ürün montajı yapılabilmektedir. Ayrıca bir de tadilat masrafı veya zaman kaybının önüne geçilebilmektedir. Tam esnek veya yarı esnek güneş panellerinin kırılmaz özellikleri sayesinde, düz olmayan zeminlerde kullanıma uygun modeller oldukları bilinmektedir. Panelin kurulacağı zeminin tipine ve şekline göre uygun güneş panelinin tercih edilmesi, en önemli kriterlerden biridir.