SEPETİNİZ

Sepetinizde ürün yok

SEPETİNİZ

Sepetinizde ürün yok

IstaBreeze 1500 Watt / 24 Volt Rüzgar Türbini

Ürün Fiyatı 3.160,00 TL
Havale ; %5 İndirimli 3.002,00 TL

Şarj Kontrol Cihazı Fiyata Dahildir.

ÜCRETSİZ KARGO VE KREDİ KARTINA TAKSİT AVANTAJ 

Profesyonel Kurulum ve Anahtar Teslim Hizmetimizden faydalanmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Satılan Tüm Ürünler Faturalı ve Garantilidir. Fiyatlarımıza KDV dahildir.

 

Ürün Özellikleri

Ağırlık

21 Kg

Boyut

21x61x41 ve 14x20x114

Desibel

40 db

Direk

Yok

Gövde Malzemesi

Kompozit

Renk

Beyaz

Rüzgar Hızı

Başlangıç Rüzgar Hızı

2 m/s

Kesme Rüzgar Hızı

60 m/s

Optimum Rüzgar Hızı

12.5 m/s

Güç

Amper

60 Amper (24 Volt) ve 30 Amper (48 Volt)

Maksimum Güç

1600 Watt

Ortalama Güç

1500 Watt

Voltaj

24 Volt – 48 Volt

Kanat Özellikleri

Ağırlık

650 gram

Genişlik

16 cm

Malzeme

Kompozit

Rotor Çapı

200 cm

Uzunluk

107 cm

Paket İçeriği

Bağlantı Vidası

1 Set

Burun

1 Adet

Flanş

1 Adet

Gövde

1 Adet

Kanatlar

3 Adet

Kullanım Klavuzu

1 Adet

Şarj Kontrol Cihazı

1 Adet

 

Kurulum ; Rüzgar türbini kurulumu karmaşık değildir. Rüzgar türbini altarnatif akım üretir ve rüzgar türbini motorundan çıkan 3 adet kablo, şarj kontrol cihazının altarnatif akım soketlerine bağlanır. Böylece altaranatif akım şarj kontrol cihazında doğru akıma çevrilir ve aküler için regüle edilir. Rüzgar türbini şarj kontrol cihazının doğru akım kısmında olan + ve - soket çıkışları doğrudan aküye bağlanır ve böylece rüzgar türbinimiz elektrik üretmeye ve aküleri şarj etmeye başlar. Kurulumla ilgili proje desteği sunmaktayız.

Rüzgar Türbini Nedir ?

Rüzgâr türbinleri, havada olan kinetik enerjiyi, mekanik enerjiye çevirirler. Rüzgar türbinin içerisinde bulunan jeneratör sayesinde kanatların dönmesi ile oluşan mekanik enerjiyi, elektrik enerjisine dönüştürürler.

Rüzgar Türbini Ne Kadar Elektrik Üretir ?

Şebekeden uzakta yer alan evlerde kullanılan ev tipi rüzgar türbinleri, ürettikleri elektriği akülerde depolarlar. Rüzgar türbinleri jeneratörünün maksimum üretebildiği watt gücüne göre sınıflandırılırlar. Rüzgar gülü, rüzgar hızı sürekli değiştiğinden dolayı maksimum verim ile çalışamazlar. Bu yüzden kullanıcılar rüzgar türbinin düşük devirlerde dönmesini varsayarak maksimum güç hesabı yapmamalıdırlar. 

Rüzgar Türbini Montajı Nasıl Olmalıdır ?

 Rüzgar türbinlerinin montajında yer seçimi çok önemlidir. Ev tipi rüzgar türbini kurulumu yapmadan önce montaj yeri analizinin tespitinin iyi yapılması gerekmektedir. Rüzgar yönü, rüzgar şiddedi ve rüzgarın önünü kesecek birşeyin olmaması verimi arttıracaktır. 

Rüzgar Türbini Ne Kadar Yüksek Olmalıdır ?

Ev tipi küçük rüzgar türbin, montajı yapıyorsanız bir başka dikkat etmeniz gereken konu ise yüksekliktir. Rüzgar türbinin kanatları, rüzgar enerjisini daha iyi yakalayıp elektrik enerjisinden maksimum yararlanmak için kulenin mümkün olduğu kadar yüksek olması gerekmektedir. Ev tipi rüzgar türbinlerinin direk boyu, yani yüksekliği 6 metre ile 12 metre arasında değişmektedir. 

Rüzgar Türbini Kanatları Nasıl Olmaldır ?

Rüzgar türbinleri, hava akışını kanatları aracılığı ile mekanik enerjiye çevirirler. Bu yüzden rüzgar türbini kanat yapısı son derece önemlidir. Kanatlar mutlaka çok hafif ve aşırı rüzgardan etkilenmeyecek şekilde olmalıdır. Genellikle ev tipi rüzgar türbini kanatları kompozit malzemeden hafif ve esnek seçilmektedir. 

Rüzgar Türbini Şarj Kontrol Cihazı Nedir ?

Şebekeden hattından uzakta yer alan ev veya çiftlik gibi yerleşimlerde kullanılan rüzgar türbinleri, ürettikleri elektriği akülerde depolarlar. Rüzgar enerjisinin ürettiği elektriği akülerde depolamaya uygun hale getiren cihazlara, şarj kontrol cihazı veya şarj regülatörü adı verilirler. Böylece üretilen elektrik akülerin ömrünü kısaltmadan depolanır. Her rüzgar türbini sisteminde mutlaka şarj kontrol cihazı kullanılması gerekmektedir. 

1500 Watt Rüzgar Türbini Neler Çalıştırır ?

* Led Aydınlatma Sistemi - 8 Saat Çalıştırabilirsiniz. Ekonomik Solar olarak aydınlatma sisteminde 10 Watt'lık Led Ampülleri tavsiye etmekteyiz. 

* Televizyon ve Uydu Alıcısı - 6 Saat Çalıştırabilirsiniz. Led televizyon daha az enerji sarfiyatı harcadığından dolayı Led ekranlı TV daha uzun süreli çalışacaktır.

* Orta Boy Buzdolabı - Tam Gün. Ekonomik Solar olarak sistemin verimini arttırmak için A+++ buzdolablarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

* Çamaşır Makinası - Haftada 1 Sefer. Ekonomik Solar olarak A+++ çamaşır makinasını rüzgarlı zamanlarda kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

* Cep Telefonu Şarjı - Gün içerisinde sınırsız süreli cep telefonu şarjını kullanabilirsiniz.

Paket Olarak Bizim Tavsiye Ettiğimiz Ürünler

* Not ; Fiyatımız sadece rüzgar türbini ve şarj kontol cihazı için geçerlidir. Aşağıdaki paket fiyatlara dahil değildir. 

Ürün Adı / Markası

  Ürün Adedi  

  1500 Watt Rüzgar Türbini + Şarj Kontrol Cihazı  

1 Adet

  3000 VA / 2400 Watt Akıllı Tam Sinüs İnverter

1 Adet

  12 Volt 100 Amper Jel Akü

4 Adet

  3x4 Elektrik Kablosu 

25 Metre

  Minimum 3 inç Direk

6 Metre

  Akü Kutupbaşı

4 Set

 

Kullanacağınız kredi kartının ticari veya bireysel olması durumuna göre taksit seçenekleri değişebilir.
Stok Kodu : ST00688
Stok Miktarı : STOK SORUNUZ

Tavsiye Edilen Ürünler

Benzer Ürünler