MPPT Özellikli Şarj Regülatörü

Göster:
Sırala:

Power 20 Amper 12 / 24 Volt Mppt Özellikli Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

580,00TL KDV Dahil: 580,00TL

Power 30 Amper 12 / 24 Volt Mppt Özellikli Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

760,00TL KDV Dahil: 760,00TL

Power 40 Amper 12 / 24 Volt Mppt Özellikli Şarj Kontrol Cihazı ürün görseli Yeni Ürünler

Power 40 Amper 12 / 24 Volt Mppt Özellikli Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

990,00TL KDV Dahil: 990,00TL

Must 80 Amper 12 / 24 / 48 Volt Mppt Özellikli Şarj Kontrol Cihazı ürün görseli Yeni Ürünler

Must 80 Amper 12 / 24 / 48 Volt Mppt Özellikli Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

2.000,00TL KDV Dahil: 2.000,00TL

Tommatech 60 Amper 12 / 24 / 48 Volt Mppt Özellikli Şarj Kontrol Cihazı ürün görseli Yakında Gelecek

Tommatech 60 Amper 12 / 24 / 48 Volt Mppt Özellikli Şarj Kontrol Cihazı

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

1.900,00TL KDV Dahil: 1.900,00TL

MPPT Özellikli Şarj Regülatörü kategorisi görseli

MPPT Özellikli Şarj Regülatörü kategorisindeki ürün fiyatları

MPPT Özellikli Şarj Regülatörü kategorisine uygun ürünler ve fiyatları

MPPT özellikli şarj regülatörü, solar sistem için  üretmiş olduğunuz elektriği maksimum noktada yoğunlaştırarak jel akü 'lere aktarır.  Şarj kontrol cihazları güneş panellerinden gelen DC voltajı regüle ederek aküleri dolduracağı için genellikle 12 Volt , 24 Volt veya 48 Volt olarak üretilmektedir. Siz kullanacağınız sisteme göre bunlardan birisini seçebilirsiniz. Yaygın olarak bağ evlerinde aydınlatma, televizyon gibi ihtiyaçları karşılamak için kullanılan güneş panelleri ve aküler 12 volt olarak kurulur fakat çamaşır mak. Pompa gibi daha güçlü yükleri çalıştırmak için 24 volt veya 48 volt sistemlerde tercih edilir. MPPT kelimesinin anlamı , maksimum güç noktası takibidir. İsminden de anlaşıldığı üzere mppt özellikli şarj kontrol cihazları, güneş panellerinden üretilen voltajı takip eder ve maksimum seviyede sabitler. Böylece MPPT özellikli şarj regülatörleri daha performanslı ve verimli çalışırlar.


Günümüzde yoğun bir şekilde kullanılan güneş panellerinden elektrik enerjisi elde etme sistemleri, gerek enerji maliyetlerini düşürmesi gerekse de doğaya ve insan sağlığına zarar vermesi nedeniyle günden güne artan bir taleple karşılaşmaktadır.


MPPT Özellikli Şarj Regülatörünün güneş panellerinde kullanımı


Güneş paneli sistemlerinin birden çok bileşeni bulunmaktadır. Bu bileşenlerin ve ekipmanların birbiri ile uyumlu çalışması, güneş paneli sistemlerinin verimli bir şekilde çalışmasını ve uzun ömürlü bir kullanıma sahip olmasını sağlamaktadır. Ekonomiksolar olarak firmamız, güneş paneli sistemlerinin her bir parçasının aynı kalitede olmasını sağlayarak sisteminizden en yüksek verimi almanızı garanti etmektedir.


Güneş paneli sistemlerinin verimli bir şekilde uzun bir kullanım ömrüne sahip olmasını sağlayan en önemli parçalarından birisi de şarj kontrol cihazlarıdır. Şarj kontrol cihazları, güneş panelleri ile elde edilen elektrik enerjisinin akülere doğru voltaj ile doldurulmasını sağlar.


Güneş panelleri ile elde edilen elektrik enerjisi güneş ve hava şartlarına göre değişik voltajlarda elde edilmektedir. Akülere gönderilen enerji voltajının farklılık göstermesi akü ömrünün ve buna bağlı olarak güneş paneli sisteminin ömrünün kısalmasına ve veriminin düşmesine neden olacaktır. Bunun yanında şarj kontrol cihazları, akülerin kapasiteleri dolduğunda akülere giden enerjinin kesilmesini sağlayarak akülerin kapasite fazlası enerji zorlamaları ile karşı karşıya kalmasına engel olur. Bu sayede akü ömrü uzayacak ve güneş paneli sistemlerinin de ömrü uzayacaktır. Bu nedenlerle şarj kontrol cihazlarının seçimi ve kurulacak sisteme uygunluğu büyük önem taşımaktadır.


Şarj kontrol cihazı seçimindeki en önemli nokta, güneş panellerinin kapasitesi ve sayısıdır. Kullanılan akülerin sayısı ve akülerin voltajı da şarj kontrol cihazı seçiminde büyük rol oynamaktadır. Bunun yanında akü doluluk durumunu ve akü voltajını takip etmenize yarayan ekranlı şarj kontrol cihazları da kontrol ve takip açısından sağladığı kolaylıklarla şarj kontrol cihazı seçimlerinde etkili olmaktadır.


Ekonomiksolar olarak firmamız Led Ekranlı Şarj Regülatörü, LCD Ekranlı Şarj Kontrol Cihazı ve MPPT Özellikli Şarj Kontrol Regülatörü olmak üzere 3 farklı tipte şarj kontrol cihazını sizlere sunmaktadır. MPPT Özellikli Şarj Kontrol Regülatörleri 12 Volt, 24 Volt ve 48 Volt olarak çalışmaktadır. Kullanacağınız sistemin kapasitesine göre seçim yapabilirsiniz. MPPT, Maximum Power Point Tracking kelimelerinin baş harflerinin kısaltmasıdır ve Maksimum Güç Noktası Takibi anlamına gelmektedir. Mppt Özellikli Şarj Regülatörü güneş panellerinde üretilen voltajı takip ederek maksimum seviyede sabitler. Bu sayede MPPT özellikli şarj regülatörleri daha verimli çalışmaktadır.


Firmamızda satılan Mppt Özellikli Şarj Regülatörleri 2 yıl garantilidir. Regülatör üzerinde bulunan ekran ile akü doluluk durumu ve akü voltaj durumunu takip etmeniz mümkündür. Kurmak istediğiniz güneş paneli sistemine en uygun şarj kontrol cihazı seçimi, güneş paneli sistemlerinizin verimliliği arttırmakta ve kullanım ömürlerini uzatmaktadır. Kurmak istediğiniz güneş panel sistemine en uygun şarj kontrol cihazı seçimi için ekonomiksolar olarak firmamız sizlere tüm bilgi birikimi ve tecrübesi ile yardımcı olmaktadır. Şarj kontrol cihazı seçimi için internet sitemizdeki ürünleri inceleyebilir, bizimle telefon aracılığıyla ya da internet sitemizde yer alan İletişim bölümündeki İletişim Formu ile irtibata geçebilirsiniz.


MPPT Özellikli Şarj Regülatörü ve kullanımı


Kuracağınız güneş paneli sisteminize en uygun şarj kontrol cihazı seçimi ile, güneş paneli sisteminizden en yüksek verimi elde edecek ve 25 yıla varan kullanım ömürlerine ulaşacaksınız. Ekonomiksolar olarak firmamız satış öncesi olduğu kadar satış sonrasında da gerek kullanım gerek herhangi bir arıza durumunda sizlere destek vermekte ve yardımcı olmaktadır. 2 yıl garantili olarak satılan ürünlerimiz ile ilgili olarak her türlü soru veya sorununuzda bizlerle iletişime geçerek alanında deneyimli çalışanlarımızdan destek almanız mümkündür.