SEPETİNİZ

Sepetinizde ürün yok

SEPETİNİZ

Sepetinizde ürün yok

Solar Paket 3500 Watt

Ürün Fiyatı 25.500,00 TL
Havale ; %5 İndirimli 24.225,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO VE KREDİ KARTINA TAKSİT AVANTAJ 

Profesyonel Kurulum ve Anahtar Teslim Hizmetimizden faydalanmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Satılan Tüm Ürünler Faturalı ve Garantilidir. Fiyatlarımıza KDV dahildir.

 

Ürün Adı

   Ürün Adedi   

   Garanti Süreleri   

   275 Watt Monokristal Solar Panel ( A Sınıf En Verimli Panel )    

14 Adet

25 Yıl

5000 VA / 4000 Watt Akıllı Tam Sinüs İnverter

1 Adet

2 Yıl

    140 Amper Jel Akü (A Kalite Derin Deşarj Özellikli)    

12 Adet

2 Yıl

Solar Kablo

60 Metre

2 Yıl

Solar Konnektör

3,5 Kw

2 Yıl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çalıştırabileceği Cihazlar ; 

* Led Aydınlatma Sistemi - 12 Saat Çalıştırabilirsiniz. Ekonomik Solar olarak aydınlatma sisteminde 10 Watt'lık Led Ampülleri tavsiye etmekteyiz. 

* Televizyon ve Uydu Alıcısı - 10 Saat Çalıştırabilirsiniz. LEd ekranlı televizyon daha az enerji sarfiyatı harcadığından dolayı daha uzun süreli çalışacaktır.

* Büyük Boy Buzdolabı - Tam Gün. Ekonomik Solar olarak sistemin verimini arttırmak için A+++ buzdolablarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

* Elektrikli Yayık Makinası - Haftada 3 Sefer. Çiftliklerin olmazsa olmazı olan elektrikli yayık makinasını güneşli günlerde haftada 3 defa kullanabilirsiniz.

* Hidrafor Sistemi - Günlük Kullanım İçin İdeal. Evin su ihtiyacı için 0,55 Kw olan hidraforu çalıştırmak için uygundur.

* Çamaşır Makinası - Haftada 2 Sefer. Ekonomik Solar olarak A+++ çamaşır makinasını güneşli günlerde öğle saatinde kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

* Bulaşık Makinası - Haftada 3 Sefer. Ekonomik Solar olarak A+++ bulaşık makinasını öğle saatlerinde kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

* Elektrikli Fırın - Haftada 1 Sefer. Güneşli günlerde öğle saatlerinde bu sistem ile bir saat fırın kullanabilirsiniz. 

* Cep Telefonu Şarjı - Gün içerisinde sınırsız süreli cep telefonu şarjını kullanabilirsiniz.

 

Kurulum ; Sistemin kurulum ücreti fiyatlara dahil değildir. ( Kurulum için bizden özel fiyat isteyebilisiniz. ) Ekonomik Solar olarak almış olduğunuz paket sistemlerinde, kurulumla ilgili tüm ihtiyaçlarınız size hazır olarak gelmektedir. Tek yapmanız gereken sistemi oluşturan cihazlarını birbirine bağlamaktır. Kurulum için ileri düzey elektrik bilgisine ihtiyacınız yoktur. Ekonomik Solar olarak size kurulum aşamasında telefonla, video ve şema ile destekte oluyoruz. Böylece kurulum için ekstradan dışarıya ücret ödemenize gerek kalmıyor.

 

Ev İçin Güneş Enerjisi İle Elektrik Üretimi

Ev için güneş enerjisi ile elektrik üretim sistemleri, şebeke enerji hattından uzak olan alanlarda yaygın olacak kullanılmaya başlanmaktadır. Şebeke hattından uzak ve ürettiği elektriği akülerde depolayan sistemlere off-grid güneş enerjisi sistemi adı verilmektedir. Azalan maliyetler ve avantajlı kurulum fırsatları ile birçok çiftçi ve yatırımcı ülkemizde de güneş enerjisi sistemlerine önem vermeye başlamıştır. Aşağıda size güneş enerjisi sistemleri için ürünleri ve ürünlerin montajı ile ilgili bilgiler vereceğiz. 

Güneş Paneli Nedir ? 

Yeryüzüne düşen güneş ışığının enerji miktarı, günümüzde kullandığımız dünya enerji miktarının tam 10 bin katıdır. Bu yüzden insanoğlu enerji ihtiyacını karşılamak için dünyaya gelen güneş ışınlarının sadece %0,01’ini verimli kullanması yeterlidir. Güneş panelleri de, dünyaya gelen güneş ışıklarını elektriğe çevirirler. Güneş paneli üzerine gelen güneş ışığını emmeye yarayan solar hücrelerden oluşur. Bir güneş panelinin verimi, kullanıldığı hücrenin güneş ışığını elektriğe dönüştürme oranı ile belirlenir.

Monokristal Güneş Paneli Nedir ve Nasıl Üretilir ?  

Yukarıda polikristal güneş panellerini anlatırken değindiğimiz gibi monokristal güneş panelleri, yüksek dereceli silikondan yapılmıştır ve  bundan dolayı monokristal yapılı paneller yüksek verimlilikle çalışırlar. Monokristal güneş panellerinde performans oranları % 15-20 oranındadır.  Monokristal güneş panelleri daha verimli olduğundan sıklıkla uzay istasyonlarında, uydularda da ve ileri teknoloji ürünlerinde kullanılır.  Monokristal solar panelin en büyük dezavantajı daha pahalı olmasıdır.

Polikristal Güneş Paneli Nedir ve Nasıl Üretilir ? 

  Polikristal paneller , monokristal güneş panellerine göre potada çekme prosesi işlemi gerektirmediğinden daha uygun maliyetlidir. Polikristal güneş panellerinde silikon ham haldeyken eritilir ve kare hücre haline getirilir. Böylece polikristal solar hücre yapılı güneş panelinin üretim maliyeti, monokristal hücre yapısına göre daha uygundur. Polikristal güneş panelleri, düşük maliyetli olduğundan daha yaygın üretime sahiptir.  Fakat polikristal güneş panellerinin verimliliği, monokristal ile kıyaslandığında daha düşüktür.  Polikristal güneş panellerinin verimliliği genellikle 13-16% oranındadır.

Şarj Regülatörü Nedir ?

Güneş enerjisi sistemi ile üretilen voltaj değeri güneşin gün içindeki konumuna veya havanın bulutlu olmasına göre değişiklik göstereceği için, güneş panelleri ile jel aküler arasına mutlaka şarj regülatörleri koyulmalıdır. Şarj regülatörü veya diğer adı ile şarj kontrol cihazının görevi güneş panellerinden üretilen doğru akımı regüle ederek, akülere iletmektir. Böylece şarj regülatöründen her zaman sabit voltajda elektrik akülere gidecektir.

Jel Akü Nedir ?

Jel ( GEL ) akü güneş enerjisi ve rüzgar türbini sistemlerinde yaygın olarak kullanılmakta ve tavsiye edilmektedir. Jel akülerin diğer akülerden farklı özelliği saf su ilavesi gerektirmemesidir. Böylece jel aküler bakım gerektirmezler. Jel akülerin en büyük avantajı ‘’ derin deşarj ‘’ olma özelliğidir.

Derin Deşarj Nedir ?

Jel aküler, sulu akülere göre daha fazla deşarja dayanıklıdır. Sulu akülerde deşarj oranı sadece 25’tir. Jel akülerde ise deşarj oranı 75 civarındadır. Jel aküler son noktasına kadar deşarj olduğunda içerisinde bulunan kimyasal yapısı zarar görmeden yeniden şarj olmaktadır fakat aynı işlemi sulu veya kuru akülerde yaptığınızda içerisinde bulunan kimyasal madde zarar görecektir. Her işlemde hasar alan kimyasal madde sebebi ile sulu ve kuru akülerin ömrü çok kısa olacaktır ve beklenen performans elde edilemeyecektir. Jel aküler zorlu şarj ve deşarj koşullarına en dayanıklı akülerdir.

İnverter Nedir ?

İnverter doğru akımı ( DC Volt ) alternatif akıma ( AC Volt ) çeviren cihazdır. Güneş enerjisi sistemlerinde, güneş panelleri doğru akım ürettiği için bu enerji akülerde depolanır. Akülerde depolanan 12 volt, 24 volt veya 48 volt doğru akım ( DC Volt ) inverter sayesinde 230 volt alternatif akıma ( AC Volt ) çevrilir.  

Ev Aletleri Ne Kadar Enerji Harcar ?

Yenilenebilir enerji sistemi kullanıyorsanız çalıştırdığınız cihazın ne kadar güç tükettiğini bilmek çok önemlidir. Güneş enerjisi ve rüzgar türbini sistemleri şebeke elektriği gibi sınırsız bir kaynak olmadığından dolayı, günlük enerji hesabı yapabilmeniz için size aşağıdaki tabloyu hazırladık. Aşağıda ki tabloyu inceleyerek sizde evinizde günlük kaç kw enerjiye ihtiyacınız olduğunu hesaplayabilirsiniz.

Televizyon ne kadar enerji harcar ?

Televizyonun enerji sarfiyatı özelliklerine ve büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Aşağıda ki örneklerde ortalama televizyon enerji tüketimleri verilmiştir.

 • 52 inç LCD Ekran – 240 Watt
 • 47 inç LCD Ekran – 190 Watt
 • 32 inç LCD Ekran – 90 Watt
 • 55 inç LED Ekran – 190 Watt
 • 47 inç LED Ekran – 90 Watt

Buzdolabı ne kadar enerji harcar ?

Evimizde kullandığımız buzdolapları mini boy, orta boy ve büyük boy olarak üçe ayrılırlar. Beyaz eşya üreticileri son yıllarda tasarruflu enerji tüketimine ağırlık vermişlerdir. Biz yaygın olarak kullanılan A+ buzdolabı için değerleri vereceğiz. 

 • Orta Boy buzdolabı 24 saatte 650 watt elektrik harcar (A+ sınıfı)
 • Büyük Boy buzdolabı 24 saatte 1050 watt elektrik harcar (A+ sınıfı)
 • Mini buzdolabı 24 saatte 500 watt elektrik harcar (A+ sınıfı)

Çamaşır makinesi ne kadar enerji harcar ?

Çamaşır makinelerinin güç tüketimleri özelliklerine göre değişiklik gösterirler. A+ çamaşır makinesi için ortalama güç tüketimi saatte 800 watt’tır.

Elektrik süpürgesi ne kadar enerji harcar ?

Elektrik süpürgeleri farklı güçlerde üretilmektedir. Elektrikli süpürgelerin alırken mutlaka etiket değerleri kontrol edilmelidir. Ortalama güçte elektrik süpürgesinin harcadığı elektrik saatte 1.500 watt’tır.

Bulaşık makinesi ne kadar enerji harcar ?

Bulaşık makinelerinin güç tüketimi enerji sınıfına göre değişiklik göstermektedir. A+ bulaşık makineleri saatte ortalama 1.800 watt elektrik tüketirler.

Elektrikli ütü ne kadar enerji harcar ?

Evde kullanılan ütüler içerisinde ısıtıcı içerdiği için çok yüksek enerji harcarlar. Buharlı ütülerde, ütünün kalitesi arttıkça harcadığı enerji düşmektedir. Ortalama kalitede ütü saatte 2.500 watt enerji harcamaktadır. Güneş enerjisi veya rüzgar türbini sistemlerinde ütü kullanılırken sürekli prize takıp çıkartmak sağlıklı değildir. Ütünün tabanının soğuması ve yeniden ısınması güç sarfiyatını arttıracaktır.

Saç kurutma makinesi ne kadar enerji harcar ?

Saç kurutma makinesinin tükettiği güç modeline göre değişiklik gösterecektir. Ortalama bir saç kurutma makinesi 2.200 watt elektrik harcar. Güneş enerjisi sistemlerinde saç kurutma makinesi kullanılması için inverter seçimi önemlidir. Saç kurutma makinesi uzun süre çalışmadığından akülerden çok fazla elektrik harcamaz fakat inverter saç kurutma makinesinin kullandığı anlık gücü kaldıracak güçte olmalıdır.

Derin dondurucu ne kadar enerji harcar ?

Derin dondurucular harcadıkları enerji iç hacimlerine göre değişiklik göstermektedir. A+ derin dondurucuların ortalama tükettikleri güç miktarları aşağıdaki gibidir.

 • 102 litre derin dondurucu 24 saatte 1.200 watt elektrik tüketir (A+ sınıfı)
 • 240 litre derin dondurucu 24 saatte 700 watt elektrik harcar (A+ sınıfı)
 • 312 litre derin dondurucu 24 saatte 900 watt elektrik tüketir (A+ sınıfı)

Klima ne kadar enerji tüketir ?

Klimaların tükettiği enerji miktarı Btu’larına göre değişiklik gösterir. Yeni nesil klimalar güç tüketimleri bakımından oldukça avantajlıdır. Güneş enerjisi ve rüzgar türbini sistemlerinde klima kullanmayı düşünüyorsanız her modelin ve markanın tüketimini incelemenizi tavsiye ederiz.

 • 9.000 Btu Klima soğutma özelliğinde saat 900 watt ile 3.700 watt elektrik harcar
 • 22.000 Btu Klima soğutma özelliğinde saatte 900 watt ile 6.800 watt elektrik harcar
 • 44.000 Btu Klima soğutma özelliğinde saatte 13.000 watt elektrik tüketir harcar

Elektrikli ısıtıcı kaç watt elektrik harcar ?

Elektikli ısıtıcıların harcadığı elektrik saatte 1.300 watt ile 2.600 watt arasında değişmektedir.  Ancak güneş enerjisi sisteminde elektrikli ısıtıcı kullanılacaksa aküler uzun süre dayanamazlar. Güneşin en az olduğu kış aylarında, elektrikli ısıtıcılar sistemde çok yüksek güç sarfiyatında bulunurlar. Bu yüzden güneş enerjisi sistemlerinde elektrikli ısıtıcı pek tavsiye edilmez.

Fırın ne kadar enerji harcar ?

Fırınların harcadığı elektrik miktarı modellerine göre değişiklik gösterir. Fırınlar yaklaşık saatte 2.000 watt elektrik tüketir. Bazen fırınların çalışma sıcaklığına göre güç tüketimi saatte 3.000 watt’a kadar çıkabilmektedir.

Termosifon ne kadar enerji harcar ?

Termosifonların enerji tüketimi depolama kapasitesine göre değişiklik göstermektedir. 50 litrelik bir termosifon saatte ortalama 1.800 watt elektrik harcar.

Mikrodalga ne kadar enerji harcar ?

Mikrodalga fırınların güç tüketimi modellerine göre değişiklik göstermektedir. Mikrodalga fırınlar ortalama 600 watt ile 1.000 arasında güç tüketir.

Dizüstü (laptop) bilgisayar kaç watt harcar ?

Dizüstü bilgisayarlar saatte yaklaşık 90 watt elektrik harcar. Laptop’ta gücü adaptör çektiği için en iyi bilgiyi adaptörün üzerinde yazan watt değerine bakarak anlayabilirsiniz.

Kombi ne kadar enerji harcar ?

Kombi ağırlıklı olarak kış aylarında kullanılmaktadır. Yaz aylarında kombi sadece sıcak su elde etmek için kullanılır. Kombinin markasına, modeline göre güç tüketimi farklılık gösterir. Ortalama bir kombi saatte 150 watt güç tüketmektedir.

Kullanacağınız kredi kartının ticari veya bireysel olması durumuna göre taksit seçenekleri değişebilir.
Stok Kodu : ST00748
Stok Miktarı : Stokta Var

Tavsiye Edilen Ürünler

Benzer Ürünler