Elektrikli araçlar için şarj istasyonları

Göster:
Sırala:
Duvar Tipi Elektrikli Araç Şarj İstasyonu ürün görseli Ön Ödemeli

Duvar Tipi Elektrikli Araç Şarj İstasyonu x 22 Kw

   Ekonomik Şarj Firma Misyonu : Ekonomik Şarj firması geleceğin teknolojisi ola..

14.000,00TL KDV Dahil: 14.000,00TL

Dikili Tipi Elektrikli Araç Şarj İstasyonu x 22 Kw ürün görseli Ön Ödemeli

Dikili Tipi Elektrikli Araç Şarj İstasyonu x 22 Kw

   Ekonomik Şarj Firma Misyonu : Ekonomik Şarj firması geleceğin teknolojisi ola..

15.000,00TL KDV Dahil: 15.000,00TL

Duvar Tipi Akıllı ve LCD Ekranlı Elektrikli Araç Şarj İstasyonu x 22 Kw ürün görseli Ön Ödemeli

Duvar Tipi Akıllı ve LCD Ekranlı Elektrikli Araç Şarj İstasyonu x 22 Kw

   Ekonomik Şarj Firma Misyonu : Ekonomik Şarj firması geleceğin teknolojisi ola..

23.000,00TL KDV Dahil: 23.000,00TL

Şarj İstasyonu kategorisindeki ürün fiyatları

Şarj İstasyonu kategorisine uygun ürünler ve fiyatları

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

İnsanların çevre konusunda daha çok bilinçlenmesi ve tasarruf konusunda hassas davrandıkça yeni nesil araçlar ve hibrit araçlar sayılarını arttırmaktadır. Fosil yakıtların tüketildiği ve çevreye yoğun miktarda zararlı gaz salınımı yapan araç modellerinden artık çevreye karşı daha yararlı ve akılcı araçlar kullanılmaktadır. Pek tabi bu araçların yakıt özellikleri de birbirinden farklı olacaktır. bu konuda insanların kafasını en çok karıştıran sorulardan biri de bu şarjlı araçların nerede ve nasıl şarj olacaklarıdır. Bu konuda bilgilenmek ve son gelişmelerden haberdar olabilmek için yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Şarj İstasyonları


Araçlar eskiden beri mazot ve benzinle çalışma sürecinde yakıt doldurulduktan sonra hareket sağlanabilir. Bu ihtiyaç şarjla çalışan araçlarda da pek tabi mevcuttur. Elektrikli araç kullanan insanlara araçlarını kullanabilmek için şarj etmek ve kullanılabilir hale getirmek zorundadırlar. İşte elektrikli araç şarj istasyonu da araçların kullanılabilmesi için gerekli olan bir ihtiyaçtır. Nasıl ki etrafımızda benzinle çalışan araçlar için onlarca benzin istasyonu varsa elektrik ile çalışan araçlar için de bu şarj istasyonları bir gerekliliktir. Bunlar üniteler halinde kullanan insanların evlerinde olabildiği gibi yol üzerinde kurulan istasyonlar da pek ala olabilirler. Ülkemizde bu araçları kullananların sayısı çok fazla olmasa da zengin bir elektrikli araç şarj istasyonu ağına sahibiz.

İstasyonların Tarihçesi

Aslında elektrikli araç üretimi yeni olan bir gelişme değildir. Yıllar öncesinde de bu alanda çalışmalar yapılmış ve zamanına göre başarılı olan ürünler ortaya konmuştur. Mesela ilk elektrikli araç üretimi 1888 yılında gerçekleşmiştir. Yani yaklaşık olarak 130 sene öncesinde bu alanda ilk adımlar atılmaya başlamıştır. Ancak bu araçların kullanılabilmesi için gerekli olan bu şarj istasyonlarının kurulumu elektrikli araç yapımına kadar eskiye dayanmamaktadır. Bundan 30 ila 40 yıl önce bu alanda gelişmeler sağlanmaya başlanmıştır.

Sistem Nasıl Çalışır?

Bu araçları kullanan insanların mağdur olmaması için istasyonlar özenli bir şekilde kurulmuştur. Araçların şarj ihtiyacını karşılayan yapılar ünitelerdir. Bu üniteler yardımı ile araçların bataryaları birbirleri ile uyumlu çalışacak şekilde tasarlanmışlardır. Araç bataryalarına herhangi bir tehlike arz etmezler.

Uygun şarj olabilme ortamının sağlanması için yapının içinde enerji alt yapısı mevcuttur. Aracın elektrik ihtiyacını her durumda karşılayabilir kapasitede üretilmiş olan üniteler alçak gerilim tesisatı içermektedirler. Bu gerilim ve akıma uygun şekilde üretilen araçların bataryaları da bu gerilimden olumsuz bir şekilde etkilenmezler.

Üniteler enerji kalitesini en üst seviyede tutmak için ayrıca kompanzasyon ve harmonik filtreleme sistemlerini de içinde barındırır. Kullanılan aletler uluslararası standartlara uygun üretimler olup istasyonlar arası haberleşmeyi de sağlayacak niteliktedirler. İstasyonlarımızdaki tüm bu kaliteli sistemler ile sizlere en güvenilir ve kaliteli hizmeti sunmaktayız.

Şarj Üniteleri

Söz konusu olan bu şarj sistemleri elektrik istasyonlarındaki elektrik kaynağı ile elektrikle çalışan şarjlı araçların bataryaları arasında köprü vaziyeti gören sistemlerdir. Elektrikli araç şarj istasyonuna geldiğinde şebekeden bataryanın ihtiyacı kadar akım üniteler aracılığıyla araca aktarılır. Bu işlem tamamen güvenli olup kullanan ve çalışan açısından minimum risk özelliği taşır.

Sizlerle aramızdaki güven ilişkisinin daha da kuvvetlenmesi için Ekonomiksolar.com adlı sitemizden bizimle ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu elektrikli araçların şarj oldukları istasyonlar ile ilgili de detaylı bilgi alabilirsiniz. Kullanıcının istasyona gelerek kartını okuttuktan sonra aracını şarj etme işlemini kolaylıkla yapabilirler.

Üretim Ve Kullanım Farklılıkları

Bu üniteler dünyanın her yerinde gittikçe çoğalan ve artık yeni bir aşamaya geçen araç yakıtlarının çağımıza daha uygun olması yolunda önemli bir adımdır. Elektrikli şarj üniteleri ülkelere göre farklılık gösterebilmektedir. Kullanım sayısının fazla olduğu yerlerde sayıları daha fazla olup faz sayıları da o oranda fazladır. Örneğin Japonya'da bulunan üniteler farklı markalarda ve genellikle minimum 3 fazlı ünitelerdir. Avrupa'da kullanılan üniteler ise genellikle 2 fazlı veya tek fazlı olan ünitelerdir. Ayrıca yapımları ve kaliteleri de farklıdır. Aynı şekilde ABD'de bulunan üniteler ise daha güçsüz ve az sayıda faza sahip ünitelerdir.

Faz Sayısının Şarja Etkisi

Elektrikli araçların şarj üniteleri sahip oldukları akım gücüne göre farklılık arz edebilirler. Yukarıda da değindiğimiz gibi faz sayısı arttıkça şarj olma hızı genel olarak artmaktadır. Ki çok fazla elektrikli aracın kullanıldığı yerlerde de çok fazlı elektrikli araç şarj üniteleri kullanılmaktadır. Sahip olunan güce göre ve faz sayısına göre şarj olma süreleri ters orantılıdır. Örneğin 19 kW olan bir ünite ile 40 kW olan bir ünitesinin şarj etme hızları aynı olmayacaktır. Ya da 3 adet faza sahip olan bir ünite 30 dakikada ya da 45 dakikada şarj edebilirken az sayıda faza sahip olan üniteler ise 6 ila 7 saat aralığında bir şarj etme hızına sahip olabilirler.

İstasyonlar Ve Şebekeler

Bu araçların çokça kullanıldığı yerlerde en çok kafa karıştıran ve insanları düşündüren konu da bu elektrikli araç istasyonlarının mevcut bulunan elektrik ağını olumsuz yönde etkileyip etkilemeyeceğidir. Bu konuda insanların tabi olarak müşterilerin akıllarındaki soru işaretlerini gidermek için derin bir analiz ve araştırma sonucu bu istasyonların kurulmalıdır. O alanda bulunan istasyon sayısı ve buna bağlı olarak elektrikli araç kullanan sürücü sayısı hepsi beraber araştırılarak istasyonlar kurulmalıdır. Aksi halde mevcut olan ağlar da olumsuz yönde etkilenebilir. Söz konusu istasyonlarda filtreleme ve kompanzasyon sistemleri kesinlikle bulunması gerekir.

Hizmetlerimiz Nelerdir?

Gelişen ve artık farklı bir arayış içinde bulunan bu araç sektörü ile ilgili tüm gelişmeleri ve bu son gelişmeler ile ilgili olan tüm bilgileri net bir şekilden sitemizden okuyabilir ve bilgilenebilirsiniz.