Şebeke Bağlantılı Akıllı İnverter

Göster:
Sırala:

Lexron 1KVA / 1000 Watt Akıllı Tam Sinüs İnverter

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

1.750,00TL KDV Dahil: 1.750,00TL

Lexron 3KVA / 3000 Watt Akıllı Tam Sinüs İnverter

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

2.200,00TL KDV Dahil: 2.200,00TL

Lexron 5KVA / 5000 Watt Akıllı Tam Sinüs İnverter

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

4.250,00TL KDV Dahil: 4.250,00TL

Tommatech 1 KVA / 1000 Watt Akıllı Tam Sinüs İnverter

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

1.880,00TL KDV Dahil: 1.880,00TL

Tommatech 3 KVA / 3000 Watt Akıllı Tam Sinüs İnverter

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

2.400,00TL KDV Dahil: 2.400,00TL

Tommatech 5 KVA / 5000 Watt Akıllı Tam Sinüs İnverter

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

4.750,00TL KDV Dahil: 4.750,00TL

Tommatech 1 KVA / 1000 Watt MPPT Özellikli Akıllı Tam Sinüs İnverter

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

2.300,00TL KDV Dahil: 2.300,00TL

Tommatech 3 KVA / 3000 Watt MPPT Özellikli Akıllı Tam Sinüs İnverter ürün görseli Yakında Gelecek

Tommatech 3 KVA / 3000 Watt MPPT Özellikli Akıllı Tam Sinüs İnverter

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

3.400,00TL KDV Dahil: 3.400,00TL

Tommatech 5 KVA / 5000 Watt MPPT Özellikli Akıllı Tam Sinüs İnverter ürün görseli Yakında Gelecek

Tommatech 5 KVA / 5000 Watt MPPT Özellikli Akıllı Tam Sinüs İnverter

Ekonomik Solar Firma Misyonu : Enerji nakil hattından uzak olan kırsal bölgelerde bulunan ..

5.800,00TL KDV Dahil: 5.800,00TL

Şebeke Bağlantılı Akıllı İnverter kategorisi görseli

Şebeke Bağlantılı Akıllı İnverter kategorisindeki ürün fiyatları

Şebeke Bağlantılı Akıllı İnverter kategorisine uygun ürünler ve fiyatları

Şebeke bağlantılı on-grid interter olarak bildiğimiz sistemde şebeke bağlantılı olarak üretilen fotovoltaik sistemlerde üretilen elektrik akülerde depolanmaz. Bunun yerine üretim yerinde tüketilmektedir. Sistemler genellikle bu prensibe dayalı olarak hareket eder. Projelendirme işlemleri yapıldığı sırada ihtiyaç duyulan veya üretilmesi istenilen enerji miktarı tespit edilmektedir. Atmosferden aldığımız güneş ışınlarının kurulan solar modüller üzerine temas etmesiyle beraber elektrik enerjisi üretilmektedir.


Üretilen enerji ise yüksek çevrim gücüne sahip olan merkezi şebekeye bağlanarak invertörlerle beraber merkezi şehir şebeke sitemine bağlanmaktadır. Dışarıdan bakıldığı zaman size karışık gibi görünecek olan bu sistem aslında zannettiğiniz kadar karışık değildir ve kullanımı son derece kolaydır. Firmamız sizlere sistemin kurulumu ve kullanımı konusunda merak ettiğiniz bütün detaylı bilgileri sunmaktadır.


Çeşitli şekillerde üretilen elektrik enerjisinin, şebekeye doğrudan bağlanması durumunda şebeke bağlantılı inverterler kullanılmaktadır. Bir diğer adı on-grid inverter olan şebeke bağlantılı inverterler, kullanım alanlarına göre ihtiyaç duyulan elektrik enerjisi gücü artırıcı ve sabitleyici cihazlardır. Güneş enerji panelleri veya rüzgar enerji türbinlerinden elde edilecek elektrik enerjisi, eş zamanlı olarak şebekeye verileceği durumlarda bu tip inverterlerin kullanılması gerekmektedir.


Güneş paneli sistemlerinde şebeke bağlantılı akıllı inverterlar


Off-grid inverterlerden farklı olarak, elde edilen elektrik enerjisinin doğrudan şebekeye bağlanması durumunda, bu tip inverterlerin kullanılması gerekmektedir. İnverter tercihi yapılacağı zaman, üretilen elektrik enerjisinin nasıl ve ne amaçla kullanılacağına dikkat edilmesi gerekir. Elde edilen elektrik enerjisi, eş zamanlı olarak doğrudan şebekeyi beslemesi durumunda, şebeke bağlantılı akıllı inverter kullanılması gerekmektedir. Elektrikli aletlerin birçoğu şebeke elektriği olan 200 V alternatif enerji ile çalışmaktadır.


Çeşitli yollardan üretilen elektrik enerjisi, inverterler sayesinde temizlenir, alternatif akıma çevrilir ve voltaj değerleri artırılır. İstendiği takdirde depolanan elektrik enerjisi, ihtiyaç anında şebeke üzerinden elektrikli aletlere veya aydınlatma sistemlerine aktarılır. Bazı durumlarda, elde edilen elektrik enerjisinin doğrudan şebekeye aktarılması istenebilmektedir. Bu durumda kullanılacak inverter tipinin; şebeke bağlantılı akıllı inverter olması gerekmektedir.Rüzgar enerjisi veya güneş enerjisi gibi sonsuz ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanım oranlarının artması ile birlikte, bu sistemlerde kullanılan elektronik aletlerin de gelişim gösterdiği gözlemlenmektedir. Yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen ucuz ve sınırsız elektrik enerjisi, belirli işlemlerden sonra şebekede kullanılacak özellikte elektriğe çevrilmektedir. Bu işlemlerde kullanılacak en önemli aletlerden biri de inverterlerdir. Bilindiği gibi ev veya iş yerlerinde kullanılan elektrikli aletlerin hemen hemen tamamı 220 V alternatif elektrik ihtiyacı duymaktadır. Bu tip enerji kaynaklarından elde edilen elektrik enerjisi ise, daha düşük voltaj değerlerinde ve doğru aklım olarak tabir edilen DC özelliğe sahiptirler. Bu sistemlerde inverter denilen cihazlar kullanılarak, istenilen enerji değerinde elektrik şebekeye aktarılabilmektedir. Ayrıca voltaj değerlerinin dalgalanmasını, ani çıkış ve ani düşüşleri de engelleme özelliği buluna bu cihazlar, stabil ve temiz frekanslarda elektrik enerjisi elde edilmesini sağlarlar.


Şebeke bağlantılı akıllı inverterlar


Hem ülkemizde hem de tüm dünyada, yenilenebilir enerji kaynaklarının daha etkin kullanılmasına yönelik çeşitli girişimler ve teşvikler bulunmaktadır. Enerji kaynaklarının pahalılığı, çevresel etkilerinin olumsuz oluşu ve tükenebilir olması sebebi ile doğal, yenilenebilir ve sınırsız enerji kaynaklarına yönelim artmaktadır. Bu tür enerji kaynaklarından elde edilen elektriğin enerji değerleri ise, birçok elektrikli aletin çalışabildiği değer aralıklarında olmamaktadır. Elde edilen elektriğin istenilen değerlere yükseltilmesinde kullanılan cihazlara genel olarak inverter denmektedir. Şebeke bağlantılı akıllı inverterler; elde edilen elektrik biriminin değerini artırıp alternatif akıma çevrilmesinde, frekans dalgalanmalarının önüne geçmekte kullanılmaktadır. Bu cihazlar direkt şebekeye bağlanarak, elde edilen elektrik enerjisinin istenilen aralıklarda elektrikle çalışan aletlerin kullanımında uygulanmaktadır.Rüzgar türbini, güneş enerji panelleri veya standart akülerle elde edilen elektrik enerjisinin, uygun frekans aralıklarında alternatif akıma çevrildikten sonra, 220 V olarak direkt şebekeye bağlanmasında kullanılan; şebeke bağlantılı akıllı inverterler, son derece dayanıklı ve uzun ömürlü cihazlardır. Şebekeye veya elektrikli aletlere her hangi bir zararı bulunmayan bu cihazlar, belirli frekans aralıklarında otomatik olarak çalışan cihazlardır.


On off sistemiyle çalışmayan inverterler, doğrudan şebekeye bağlanarak istenilen enerji aralıklarında elektriği karşılamaktadır. Bu cihazlar ev elektriği veya sanayi tipi elektriğin sağlanmasında kullanım olanağı sunmaktadır. İstendiğinde, uygun inverter alınarak 380 V 3 fazlı sanayi elektriği de doğrudan şebekeye bağlanılabilmektedir. Yenilenebilir enerji kaynaklarında kullanım alanı bulan inverterler, yatırım maliyetlerini kısa sürede amorti edebilmektedir.